IPARD

Дома » Архива за IPARD

About IPARD

Овој автор сеуште не внел податоци.
So far IPARD has created 100 blog entries.

Започна потпишувањето на договорите за мерката за инвестиции во преработувачки капацитети од последниот повик за ИПАРД 2

2019-04-16T00:04:15+00:00април 8th, 2019|Известување, Соопштенија|

Од денеска започна склучувањето на договорите за мерката 3 „Инвестиции [...]

Вицепремиерот Анѓушев и Министерот Николовски во посета на компанијата „Сентис Аг“: со европски средства од ИПАРД 2 и владина поддршка обезбедуваме развој на преработувачката индустрија

2019-04-15T23:59:38+00:00март 21st, 2019|General|

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, д-р Кочо [...]

Досега реализирани околу 5 милиони евра инвестиции преку првиот повик од ИПАРД 2, за поголема искористеност на средствата одржани инфо денови во Куманово и Крива Паланка

2019-02-01T18:25:38+00:00февруари 1st, 2019|Соопштение, Соопштенија|

Едукативните денови во рамки на Кампањата за публицитет, која што е [...]

Земјоделците од Гази Баба и Илинден заинтересирани за мерките од ИПАРД 2 Програмата

2019-04-07T22:11:34+00:00јануари 28th, 2019|Фото Галерија|

  Земјоделците од Гази Баба и Илинден заинтересирани [...]

Земјоделците од Гази Баба и Илинден заинтересирани за мерките од ИПАРД 2 Програмата

2019-01-28T16:33:41+00:00јануари 24th, 2019|Соопштение, Соопштенија|

Скопје, (24.01.2019) Денеска, во склоп на едукативната кампања за ИПАРД [...]

Едукативната кампања за ИПАРД 2014 – 2020 продолжува во Валандово и Росоман

2019-04-15T22:42:50+00:00јануари 22nd, 2019|Инфо денови, Соопштение, Соопштенија|

Валандово, (22.01.2019) Продолжуваат инфо деновите од едукативната кампања за ИПАРД [...]

Едукативната кампања за ИПАРД 2014 – 2020 продолжува во Валандово и Росоман

2019-04-07T21:44:34+00:00јануари 22nd, 2019|Фото Галерија|

Едукативната кампања за ИПАРД 2014 – 2020 продолжува [...]

ИПАРД 2014 – 2020 Програмата презентирана во Штип и Радовиш

2019-04-15T22:11:28+00:00јануари 17th, 2019|Фото Галерија|

ИПАРД 2014 – 2020 Програмата презентирана во Штип [...]

Бабовски: Продолжен рокот за аплицирање за поврат на парите за камати на апликантите кои реализирале ИПАРД инвестиција со кредит од домашните банки

2019-01-30T21:54:03+00:00јануари 17th, 2019|Соопштение, Соопштенија|

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, го [...]

ИПАРД 2014 – 2020 Програмата презентирана во Штип и Радовиш

2019-01-17T15:45:28+00:00јануари 17th, 2019|Инфо денови, Соопштение, Соопштенија|

Штип, (17.01.2019) Денеска во големата сала на општина Штип се [...]