Почетна2019-04-07T21:47:44+00:00

Соопштенија и новости

29февруари, 2020

ЈАВЕН ПОВИК бр.01/2020 за доставување на барања за користење на средства по мерка 1 Инвестиции во материјални средства на земјоделски стопанства“ од ИПАРД Програмата 2014-2020

Објавен на 29.02.2020 Отворен до 14.04.2020 Продолжен до 29.04.2020 Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој (во понатамошен текст: Агенцијата) како надлежна институција и договорен орган за спроведување [...]

29февруари, 2020

На располагање 9,2 милиони евра од ИПАРД 2, мерка 1„ Инвестиции во материјални средства на земјоделски стопанства“

Сите земјоделци кои сакаат да ги модернизираат фармите од денеска па се до 14 април 2020 година, ќе може да аплицираат за добивање на финансиска поддршка преку ИПАРД 2 Програмата. [...]

26февруари, 2020

Инфо средби за ИПАРД Програмата 2014 – 2020 во општините Чешиново-Облешево и Пробиштип

Скопје, 26.02.2020 година Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство продолжува со реализирање на Инфо средбите за спроведување и користење на средства од ИПАРД програмата 2014 - 2020. Телото за управување [...]

17февруари, 2020

Почнува кампања на инфо денови за мерка 1 од ИПАРД Програмата 2014-2020

Скопје, 17.02.2020 Телото за управување со ИПАРД фондовите при Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство и Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој продолжуваат со реализирање на Инфо [...]

11февруари, 2020

Нови информативни и едукативни денови за мерка 1 од ИПАРД Програмата 2014-2020

Скопје, 11.02.2020 За сите заинтересирани лица во руралните средини, за создавање на издржано земјоделско стопанство и зголемување на приходите во најава е јавен повик за мерка 1 Инвестиции во основни [...]

3февруари, 2020

Бабовски : Дополнителен рок за доставување на апликациите за искористување на средства од Мерка 3 од ИПАРД 2 Програмата

По барање на заинтересираните странки, Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, за дополнителни 15 дена го продолжи рокот за аплицирање за мерката 3 “ Инвестиции во материјални [...]

Load More Posts

Последен јавен повик

29февруари, 2020

ЈАВЕН ПОВИК бр.01/2020 за доставување на барања за користење на средства по мерка 1 Инвестиции во материјални средства на земјоделски стопанства“ од ИПАРД Програмата 2014-2020

Објавен на 29.02.2020 Отворен до 14.04.2020 Продолжен до 29.04.2020 Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој (во понатамошен [...]

Видео

Повеќе видеа

Календар

јуни 2020
П В C Ч П С Н
« Апр    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

ИПАРД Региони

Вкупно посетители

Корисни линкови