Почетна2019-04-07T21:47:44+00:00

Соопштенија и новости

7октомври, 2020

МЗШВ одржа форум за унапредување на спроведувањето и користењето на средствата од ИПАРД 2014-2020

Секторот за управување со ИПАРД фондови при Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство почетокот на оваа недела го одбележа со одржување на Форум за унапредување на спроведувањето и користењето на [...]

25септември, 2020

ОДРЖАНА РАБОТИЛНИЦА НА ТЕМА КОРИСТЕЊЕ НА СРЕДСТВА ОД ИНСТРУМЕНТОТ ЗА ПРЕТПРИСТАПНА ПОМОШ НА ЕУ ЗА РУРАЛЕН РАЗВОЈ – ИПАРД 2014 – 2020

Кампањата за публицитет на ИПАРД Програмата 2014-2020 продолжи со одржување на работилница во Штип. Работилницата се одржа на 22 септември 2020 година каде учествуваа претставници од Телото за управување со [...]

29јули, 2020

ИПАРД повикува апликациите за Мерка 1 да се достават по пошта до 1-ви август поради продолжениот викенд и неработните денови

Рокот за доставување на апликации за Мерка 1, „Инвестиции во материјални средства на земјоделските стопанства“ од ИПАРД 2 програмата, е до 3-ти август. Но, поради продолжениот викенд и неработните денови, [...]

24јули, 2020

Инфо караванот на ИПАРД денес беше во Неготино и Кавадарци, се приближува рокот за аплицирање за Мерка 1 од ИПАРД Програмата

Инфо караванот на ИПАРД денеска беше во Неготино и Кавадарци и се сретна со заинтересираните лица кои што сакаа да се информираат за Мерка 1, односно инвестиции во материјални средства [...]

23јули, 2020

Последни денови на инфо караванот, аплицирајте за Мерка 1 од ИПАРД Програмата

Според новиот протокол за заштитата од Ковид-19, денеска инфо караванот за информирање и едукација за ИПАРД 2014–2020 продолжува со своите активности за аплицирање и искористување на Мерка 1 во Демир [...]

17јули, 2020

Со специјален протокол за заштита од КОВИД-19, продолжува инфо караванот за Мерка 1 на ИПАРД низ земјата

Скопје, 17.07.2020 година Kампањата за информирање и едукација за ИПАРД 2014–2020 по направената пауза поради КОВИД-19 вирусот, наредната недела ќе продолжи со своите активности во неколку општини низ земјата. Инфо [...]

Load More Posts

Последен јавен повик

24јуни, 2020

ЈАВЕН ПОВИК бр.01/2020 за доставување на барања за користење на средства по мерка 1 Инвестиции во материјални средства на земјоделски стопанства“ од ИПАРД Програмата 2014-2020

Објавен на 29.02.2020 Краен рок до 03.08.2020 Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој (во понатамошен текст: Агенцијата) [...]

Видео

Повеќе видеа

Календар

октомври 2020
П В C Ч П С Н
« Сеп    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

ИПАРД Региони

Вкупно посетители

Корисни линкови