Вкупно посетители

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој ги известува сите заинтересирани субјекти за поднесување на барања за користење на средства од ИПАРД Програмата 2014-2020 дека рокот за нивно доставување се продолжува до 21.07.2017 година.

Izmena na javen povik

16.05.2017 Ресен

Во Ресен  се одржа Информативен ден во организација на Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство и Агенцијата за поттикнување на разволот на земјоделството,  на кои потенцијалните корисници беа информирани за можностите кои ги нуди ИПАРД Програмата 2014-2020 ,… Повеќе

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој на 24.04.2017 година објавува Јавен повик бр. 02/2017 за доставувања на барања за користење на средствата од ИПАРД Програмата 2014-2020.

македонска верзија кратка

македонска верзија долга_

албанска верзија кратка

Почитувани,

Ве известуваме дека Секторот за управување со ИПАРД фондовите при Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство во соработка со Општините и  Агенцијата за поттикнување на развојот на земјоделството ќе ги презентира можностите и условите за користење на средстваста од… Повеќе

21.03.2017

Претставници на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ)  на земјоделците,занаетчиите  и претпријатијата од Старо Нагоричане им ја презентираа новата ИПАРД 2 Програмата 2014-2020 како и можностите кои ги нуди истата.Новата ИПАРД програма нуди  поголемо кофинансирање од 60% до максимум 70%.

17458175_10206727037933659_749948094534776004_n 17499190_10206727037493648_8031332386490843025_n


Регистрирајте се на нашата веб страна за да ги добивате новостите од ИПАРД.јуни 2017
M T W T F S S
« May    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930