Почетна2019-04-07T21:47:44+00:00

Соопштенија и новости

25март, 2020

Нов дополнителен рок од 15 дена за поднесување на барања за „Мерка 1 Инвестиции во материјални средства на земјоделски стопанства“

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој заради новонастанатата состојба со вирусот „ковид 19 “ ги информира сите фармери и претпријатија од агро – секторот дека  за 15 [...]

11март, 2020

Се откажуваат инфо деновите низ земјата за ИПАРД фондовите според насоките на Министерството за здравство

Последните одлуки и препораки на Комисијата за заразни болести и Министерството за здравство во врска со корона вирусот, се однесуваат и на забрана на сите собири на отворено и затворено. [...]

9март, 2020

Аплицирајте за ИПАРД фондовите, во вторник инфо караванот во Могила и Кривогаштани, а во среда во Демир Капија и Валандово

Сѐ поголема е заинтересираноста на граѓаните во однос на ИПАРД фондовите. Земјоделците се сѐ поприсутни на средбите со Телото за управување со ИПАРД фондовите при Министерството за земјоделство, шумарство и [...]

4март, 2020

Инфо денови за ИПАРД 2, општини во кои ќе биде караванот оваа недела

Скопје, 04.03.2020 година Со цел подобро информирање на граѓаните за поефикасно искористување на ИПАРД средствата, низ државата тековно се организираат инфо каравани од страна на МЗШВ и Телото за управување [...]

2март, 2020

Видео: Промоција на Мерка 1 од ИПАРД Програмата 2014 – 2020, инфо караванот утре во Желино и Теарце

Мерка 1 од ИПАРД Програмата нуди европски можности за македонското земјоделство. Таа предвидува инвестиции во основни средства на земјоделските стопанства, а е имплементирана од страна на Телото за управување со [...]

29февруари, 2020

ЈАВЕН ПОВИК бр.01/2020 за доставување на барања за користење на средства по мерка 1 Инвестиции во материјални средства на земјоделски стопанства“ од ИПАРД Програмата 2014-2020

Објавен на 29.02.2020 Отворен до 14.04.2020 Продолжен до 29.04.2020 Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој (во понатамошен текст: Агенцијата) како надлежна институција и договорен орган за спроведување [...]

Load More Posts

Последен јавен повик

29февруари, 2020

ЈАВЕН ПОВИК бр.01/2020 за доставување на барања за користење на средства по мерка 1 Инвестиции во материјални средства на земјоделски стопанства“ од ИПАРД Програмата 2014-2020

Објавен на 29.02.2020 Отворен до 14.04.2020 Продолжен до 29.04.2020 Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој (во понатамошен [...]

Видео

Повеќе видеа

Календар

април 2020
П В C Ч П С Н
« март    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

ИПАРД Региони

Вкупно посетители

Корисни линкови